HALIDAN ÇAY LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Çay lekesi en zorlu lekelerden biridir. Özellikle kurumuşsa bu lekeleri çıkarmak bir hayli zahmetli olabilir. Ancak evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile bu lekelerden kolayca kurtulmak hayal değil. Gömleklerinizden, elbiselerinizden, koltuktan veya halıdan bu lekeleri çıkarmak için size bahsedeceğimiz yöntemleri uygulamanız yeterli olacaktır. Peki kurumuş şekerli çay lekesi nasıl çıkar? İşte pratik yöntemleri… 

Çay lekesi özellikle şekerli ise çıkarılması oldukça güç lekelerdendir. Ancak her evde bulabileceğiniz malzemelerle bu lekeleri çıkarabilirsiniz. Asitli çözeltilerle bu lekeleri kolayca yüzeylerden çıkarabilirsiniz. Erken müdahale ederseniz sıradan deterjanlar da lekeleri çıkarmaya kafi gelecektir. 

Kurumuş çay lekesini çıkarma yöntemlerini çayın döküldüğü yüzeye göre değerlendirmek gerekir. Kumaş veya halı gibi gözenekli yüzeylerden çıkarmak için daha güçlü çözeltilere ihtiyaç duyarız. Bu çözeltiler günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız limon veya sirke gibi sıvılardır. Bu lekelerle baş edebilmek için lekeye mümkün olduğunca erken müdahale etmek gerekir. Kurumuşsa da lekeyi yumuşatmak için ön müdahalede bulunmalıyız. Özellikle şekerli çay için yüzeyi bol su ile yıkamamız işe yarayacaktır. 

Beyaz Sirke ve Tuz

Bu lekeler halı gibi derin gözenekli yüzeylerde ise işiniz biraz daha zor demektir. Muhtemelen bu tarz yüzeylerde biraz daha güçlü çözeltilere ihtiyaç duyacaksınız. Beyaz sirke genellikle temizlik alanında sıklıkla kullanılır. Bir çok lekeyi alt edebilecek güçtedir. Tuz kristaleriyle birleştiğinde çok daha güçlü bir çözelti elde edeceksiniz ve kurumuş olan çay lekesini kolaylıkla çıkaracaksınız. 

Anahtar Kelimeler: Başakşehir Halı Yıkama - Kayaşehir Halı Yıkama - Esenyurt Halı Yıkama - Bahçeşehir Halı Yıkama - Halkalı Halı Yıkama - Küçükçekmece Halı Yıkama - Bakırköy Halı Yıkama - Bahçelievler Halı Yıkama - Bağcılar Halı Yıkama - Esenler - Güngören - Zeytinburnu Halı Yıkama - Fatih Halı Yıkama - Eyüp Halı Yıkama - Gaziosmanpaşa Halı Yıkama - Bayrampaşa Halı Yıkama - Sultangazi Halı Yıkama- Sultançiftliği Halı Yıkama - Florya Halı Yıkama - Halı Yıkama - Koltuk Yıkama

Yandex.Metrica