METROPOL YATAK YIKAMA
0 532 212 68 57


* Sipariş vermek veya kaydetmek için
Lütfen tıklayınız.

0 212 486 22 42

0 532 212 68 57

metropol-yatak-yıkama

Yataklar Neden ve Nasıl Kirlenir?

Günümüzün yarısını uyuyarak, yatağımızda geçiririz.Bu zaman zarfında vücudumuzun biyolojik özelliği olarak deri ve bazen de kıllarımız yatağa dökülür.Ve tabi ki bir diğer biyolojik özelliğimiz de vücudumuzun sürekli terlemesidir.Bu da yatakta nem oluşmasını sağlar. Peki tüm bu olanlar yatakta ne gibi durum oluşturur?

Hepimizin doğru bildiği bir yanlış var! Peki nedir bu? yatağımızın zamanla sarardığı hepimizce bilinen bir gerçek.Ve bunu vücudumuzun terinden olduğu ve bu nedenle sarardığını düşünürüz.Ancak bu biraz eksik birazda yanlış bir bilgi.sadece terimiz değil, deri döküntümüz ve kıllar da yatağımızın sararmasına neden oluyor. Ama gerçek şu ki, yatağı sarartan bunlar değil, bunlarla beslenen (deri döküntüsü, kıl, toz) ve uygun ortam (ter, nem) bulan MAYTLAR! Aslında maytların kendisi de değil, bunların dışkılarıdır yatağımızı sarartan! Bir mayt bir günde vücut kütlesinin 30 katı kadar dışkı bırakırken, bir yandan da bunların sayıları hızla artmaya başlar.Bizler her ne kadar yatağımızın çarşaflarını günlük olarak dahi değiştirsek, yatağın içine geçen az da olsa maytlar burada yuvalanır, çoğalır ve dışkı bırakmaya başlar.Yatağın içi zamanla kir ve bakteri yuvasına döner.Bir çoğumuzun denediği şey ve müşterilerimizde çokça karşılaştığımız durum, yatağı sileyim derken daha berbat olması, kuruduktan sonra dalga dalga sarı renklerin oluşması.Bunun nedeni, biz fark etmeden içeriden kirlenen yatağımızın kiri dışarı kusmasıdır. MAYTLAR ve bunların dışkıları bize ne gibi zarar verir? Bunun cevabı kişiden kişiye değişir.Kimimizde kaşıntı, özellikle astım, bronşit gibi rahatsızlıkları olanlar da gece sabaha karşı nefes daralması,öksürük gibi sağlık sorunları oluşabilir.

metropol-yatak-yıkama

Yatak Yıkama Aşamaları

1. Islatma

Bu aşamada antibakteriyel ve oksijen bazlı deterjan karışımını  koyduğumuz püskürtme aracımız ile kumaşın ıslanmasını sağlarız.Islatma bittikten sonra 5 dakika bekleriz. Bu sayede kirler ve lekeler yumuşar.Ayrıca Oksijenli solüsyon karışımı tüm mikrop, mayt, bakteri ve virüslerin yok olmasına ve antibakteriyel kalmasına neden olur.

2. Leke Çalışması

Bu aşama en önemli aşamadır.Yatak kumaşında en ufak bir kir en ufak bir koku v.b kalmayıncaya kadar leke cinsine uygun (kan, çiş, boya v.b.) leke çıkarıcılar püskürtülür.Bu sayede yataklarınızdaki kirler kumaştan temizlenmiş olur.Yatakta tüm lekeler için garantili leke çıkarma işlemi yapılmaktadır.

3. Vakumlama

Yumuşamış kir, koku ve lekelerin artık yatağınızdan ayrılma vakti geldi de geçiyor bile. Alman teknolojisi Karcher Profesyonel koltuk yıkama makinesi ile yatağınızı derinlemesine tüm kirli suyu haznesine çeker.Bu sayede yatağınız kirlerden arınmış olur ve bu sistem yatak temizleninceye kadar devam eder.Yatağınızın temizlendiğini ise vakum makinesinin ucundaki aparatın içinden geçen suyun renginden anlamaktayız.Eğer suyun rengi halen sarı, siyah veya kahverengi ise hala yatağınızın derinliklerinde kir var demektir ve yıkama işlemine devam edilir.

4. Durulama

Vakumlama işlemi bittikten sonra yatağınız artık hem dış yüzeyi hem de içi tamamen temizlenmiş ve bakteri, mayt ve mikroplardan arınmış olur.Makine haznesine tekrar durulama suyu konularak yıkama işlemine devam edilir. Artık yatağınız ilk aldığınız gün gibi değil! ondan daha da temiz ve hijyen oldu.

Biraz nemli kalan yatağınız hava şartlarına ve odanın havalandırma duruma göre olduğu yerde 6-12 saat sonra tamamen kurumuş olur.

Artık yatağınızda rahat ve huzur içinde hem siz hem de sevdikleriniz uyuyabilirsiniz.

metropol-yatak-yıkama


Metropol Temizlik Hizmetleri
 firması olarak yatak yıkama hizmeti ile sizlerin karşısındayız. Firma olarak evlerinizdeki temizliği tamamen üstlenmek amacı ile yatak yıkama hizmetini sunuyoruz. Evlerinizdeki diğer yaşam alanlarınızın temizliği gibi yataklarınızın temizliğini de bize emanet edebilirsiniz.

Uykunuzda günün yorgunluğunu, stresini attığınız, dinlenerek yeni bir güne zinde başlamanızı sağlayan yataklarınızın temizliği de diğer eşyalarınız kadar önemlidir. Özellikle siz uyuduktan sonra dökülen derileriniz, tozlar, ter vs gözle görülemeyecek kadar küçük ev tozu böcekleri(mite), bakteriler, küf ve mantarlar vb. için en uygun yaşama ve üreme koşullarını oluştururlar. Bunlar da sağlığınız açısından sorun teşkil etmektedir. Ev tozu böcekleri(mite-mayt-akar), yatakta zamanla milyonlarca hatta milyarlarca bulunabilir ve alerji oluşturan dışkılar üretirler ki yataktaki her hareketimizde havaya karışarak ağız, burun ve göz teması ile vücudumuza bulaşır. Bu ev tozu böceklerinden silerek ya da silkeleme yaparak kurtulmanız mümkün değildir. Bu bakteri ve maytlardan kurtulmanın çaresi ise profesyonel makineler ile yataklarınızın yıkanmasıdır.

metropol-yatak-yıkama

Antibakteriyel Yatak Yıkama

Günümüzde uyku düzeni oldukça önemlidir. Çünkü uyku düzeni insanların günlük hayatına etki eden en önemli faktörlerden birisidir. Ancak iyi bir uyku uyuyabilmek için yatağınızın da iyi olması gerekmektedir. Eğer iyi bir yatağa sahip olmazsanız iyi bir uyku da uyuyamazsınız. Bu nedenle yatağınızı iyi seçmeniz önemlidir. Yatağınızı seçmenizin yanında yatağınızın temizliği de uyku konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Eğer yatağınızın iyi bir düzeyde temiz olmadığını düşünüyorsanız temizlik konusunda yardım almanız gerekecektir. Çünkü yataklar, temizlenmesi en zor olan eşyaların başında gelmektedir. Eğer temizliğin en iyi şekilde yapılmasını istiyorsanız anti-bakteriyel yatak yıkama hizmeti alabilirsiniz. Bu yıkama çeşidi diğer çeşitlerden farklı olarak steril temizliği sağlayacak ürünler ile birlikte yapılmaktadır.

Temizlik işinde uzman kadromuz ile birlikte bir telefon kadar yakınız. Eğer siz de 12 yıllık iş tecrübemizden faydalanarak temizlikte farklı bir noktaya ulaşmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Temizlik bilindiği gibi hayatımızın en önemli noktalarından birisidir. Hastalıklarla boğuşmamak için steril ve hijyen temizlik yapmak gereklidir. Durum böyle olunca geceleri en çok vakit geçirdiğimiz yer olan yatakların hijyenik olması bizi hem rahatlatır hem de hastalıklardan korur. İşte bu nedenle yatakların iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ancak geleneksel yöntemlerle bakteriler tam olarak öldürülemez. Bu yüzden anti-bakteriyel yatak yıkama hizmetimizden faydalanmak isteyebilirsiniz. Eğer bu konu hakkında kafanızda sorular bulunuyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçmek İçin:

0 532 212 68 57

metropol-yatak-yıkama


İstanbul avrupa yakasında
 hizmet vermekte olan yatak yıkama firmamız  yatak ve koltuklarınızı antibakteriyel niteliklere uygun bir şekilde temizliğini sağlamaktadır. Bunun için sahip olduğumuz profesyonel temizlik malzemeleri ve son teknoloji makinelerimiz ile beraber 2009 yılından günümüze kadar hizmetler sunmaktayız. Aradan geçen zaman dilimi içinde sizlere daima en iyi müşteri memnuniyetini sunmak ve beklentilerinizi karşılayabilmek amacı ile sürekli olarak gelişmekte olan teknolojiye paralel düzeyde yenilikler yapıyor, sadece teknolojiyi takip etmiyor sektörde inovasyonlar sağlıyor.

Eğitimli yatak yıkama personelimize önce iş güvenliği eğitimlerimizi sunuyor, yapması gereken işleri en hassas detaylarına kadar öğretiyor ve bu süreçte kaliteli bir hizmet sağlayabilmesi adına gerekli eğitimleri tamamlıyoruz.

İstanbul'da yatak yıkama denildiğinde akıllara gelen bir firma olmamızın sebepleri;

  • Profesyonel bir ekibe sahip olmamız ve işimizi özveri ile yapmamızdan,
  • İnsanlara kusursuz bir hizmet sunuyor olmamızdan,
  • Müşterilerimize güler yüz ve memnuniyet garantisi veriyor olmamızdan kaynaklanmaktadır.

Sizlerde dilerseniz hemen bir telefonunuzla beraber evinize kadar gelmemizi sağlayabilir ve kirli olan koltuk ve yataklarınızın yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçmek İçin:

0 532 212 68 57

metropol-yatak-yıkama


Bizlere ulaşacağınız anahtar kelimeler: metropol yatak yıkama - metropol yatak temizleme - metropol halı yatak yıkama - metropol yatak silme - metropol yatak temizleme firmaları - metropol yatak temizleme şirketleri - metropol yatak temizleme firmalarının telefon numaraları - metropol yatak temizleme fiyatları - en iyi metropol yatak temizleme firmaları - metropol yatak yıkama firmaları - metropol yatak yıkama şirketleri - metropol yatak yıkama firmalarının telefon numaraları - metropol yatak yıkama fiyatları - en iyi metropol yatak yıkama firmaları - metropol yatak silme şirketleri - metropol yatak silme firmalarının telefon numaraları - metropol yatak silme fiyatları - en iyimetropol yatak silme firmaları gibi kelimelerden bizlere ulaşabilirsiniz.